Aktorzy amatorzy zapraszają

411x0_kopciuszek-zapPracowali nad tym spektaklem prawie pół roku, ale pozytywny odbiór widzów i… “zamówienia” na kolejne występy mogą im wynagrodzić ten wysiłek. Mowa o Amatorskim Teatrze Uczniowskim “ATU-T” ze Szkoły Podstawowej w Nowodworze, który zaprasza na “Kopciuszka”.

Widowisko miało swoją premierę 10 maja. Obejrzeli je wówczas uczniowie – koleżanki i koledzy ze szkoły, a potem także rodzice. We wtorek 29 maja zdolności aktorskie młodzieży będą mogli ocenić wszyscy mieszkańcy Nowodworu i okolic.

 

 

Spektakl pod kierunkiem Agnieszki Pietrzak przygotowała ponad 20-osobowa grupa gimnazjalistów, wspomagana uczniami z klasy VIIa i jedną szóstoklasistką. – To bardzo utalentowany, zgrany i chętny do pracy zespół, z którym pracowaliśmy nad widowiskiem nie tylko na zajęciach artystycznych, ale także po lekcjach, a nawet w weekendy. W pracy pomagali nam nauczyciele i rodziny uczniów – chwali swoją grupę Agnieszka Pietrzak, która napisała scenariusz oparty na utworze Jana Brzechwy.

 

 

Przedstawienie jest pełne muzyki, o którą zadbał Artur Kamiński, rekwizyty pomogli przygotować Andrzej Staniszewski i Danuta Szewczak, układy choreograficzne wymyśliła Ewa Pietrzak, a w szycie kostiumów zaangażowały się babcie i mamy młodych aktorów. 

Przed wieczornym spektaklem “Kopciuszka” obejrzą uczniowie szkoły z Oszczywilka, a o 19.00 “ATU-T” zaprezentuje się przed rodzimą publicznością. 


(fot. arch. SP w Nowodworze)