Bracia na skuterze niedopuszczonym do ruchu, bez uprawnień i kasku. Z kolei ojciec nietrzeźwy na rowerze

a10Dzielnicowi z gminy Kłoczew zatrzymali do kontroli motorower, którym poruszało się dwóch braci, starszy z nich nie posiadał kasku ochronnego. W trakcie dalszych czynności ustalili, że 17-latek bez uprawnień kierował skuterem niedopuszczonym do ruchu. W trakcie kontroli na miejsce dojechał rowerem ojciec braci – jak się okazało był w stanie nietrzeźwości.

 

Podczas minionego weekendu na terenie gminy Kłoczew funkcjonariusze z ryckiej komendy zatrzymali do kontroli młodego motorowerzystę. 24-letni pasażer nie posiadał kasku ochronnego.  W czasie legitymowania okazało się, że 17-latek nie posiada  uprawnień do kierowania motorowerem, a jednoślad nie jest dopuszczony do ruchu. W trakcie rozmowy bracia przyznali, że ojciec wysłał starszego z nich do sklepu po alkohol.

Jeszcze w trakcie wykonywania przez mundurowych czynności, na miejsce kontroli dotarł ojciec młodych mężczyzn. Wyjaśnił policjantom, że zastanawiał się czemu synowie jeszcze nie wrócili ze sklepu i postanowił sprawdzić to osobiście jadąc w ich w stronę rowerem.  Dzielnicowi  wyczuli od  63-latka  woń alkoholu, jak się okazało był nietrzeźwy. Badanie urządzeniem  pomiarowym wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu, chociażby dlatego, że są bardziej niż kierowcy samochodów narażeni na urazy jakie niesie ze sobą wypadek, czy kolizja. Zderzenie z innym pojazdem lub drzewem, barierą ochronną zwykle kończy się tragicznie. Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię.

starszy aspirant Radosław Żmuda

KPP RYKI