Chciała sprzedać sukienkę za 45 złotych, straciła 8 tysięcy

8 tysięcy złotych straciła 37- letnia mieszkanka powiatu ryckiego, która za pośrednictwem portalu aukcyjnego chciała sprzedać sukienkę. Oszust podający się za osobę a20zainteresowaną zakupem przesłał link do rzekomego potwierdzenia transakcji i odbioru płatności. Kobieta w link kliknęła i zalogowała się na spreparowaną stronę bankowości elektronicznej. Przestępca przechwycił te dane i wypłacił z jej konta pieniądze. Policja  apeluje o ostrożność w sieci!

Ryccy  policjanci prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa, którego ofiarą padła 37-letnia mieszkanka powiatu ryckiego.  Kobieta  w poniedziałek wystawiła na jednym z portali ogłoszeniowych do sprzedaży sukienkę za 45  złotych. Osoba zainteresowana zakupem nawiązała kontakt ze sprzedającą poprzez portal na którym wystawione było ogłoszenie.   

Osoba ta poprosiła 37-latkę o podanie numeru telefonu .  Kobieta wykonała polecenie oszusta i następnie na swój telefon otrzymała link, który otworzyła.  W dalszej kolejności  została przekierowana na stronę „swojej” bankowości internetowej, gdzie wpisała dane do logowania.  Przekonana o tym że sprzedaż zakończyła się prawidłowo, nie logowała się ponownie do konta.  Gdy po kilku dniach sprawdziła stan swojego konta bankowego, okazało się, że zostały z niego wykonane cztery przelewy na łączną kwotę 8 tysięcy złotych na nieznane jej konto. Kobieta zgłosiła sprawę do banku, a następnie na policję. 

 

Policja przypomina  o zachowaniu ostrożności podczas transakcji finansowych. Nigdy nie korzystajmy z linków podsyłanych przez nieznajomych. Pamiętajmy, że logując się na podesłaną nam, fałszywą stronę banku umożliwiamy oszustom wykonywanie różnych operacji bankowych na naszych kontach. Nie dajmy się oszukać! Nie wchodźmy w linki z niepewnych źródeł!

 aspirant  sztabowy Agnieszka Marchlak

KPP RYKI