Debata społeczna w Nowodworze

12 października br. w Nowodworze odbyła się debata społeczna zorganizowana przez policjantów z ryckiej komendy Policjanci w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowodworze spotkali się z mieszkańcami oraz przedstawicielami instytucji, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Podczas debaty, która przebiegła pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” uczestnicy spotkania podzielili się spostrzeżeniami i swoimi poglądami na temat bezpieczeństwa w okolicach swojego zamieszkania.aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

W środę  w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowodworze odbyła się debata społeczna dotycząca szeroko pojętego bezpieczeństwa na terenie gminy Nowodwór. Spotkanie zorganizowali i uczestniczyli w nim policjanci z Ryk, obecni byli również przedstawiciele ryckiej prokuratury, pracownicy urzędu gminy, przedstawiciele placówek pomocowych, jak również mieszkańcy gminy Nowodwór .

Celem debaty było zdiagnozowanie realnych oczekiwań społecznych tej grupy osób wobec instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa oraz wspólne wypracowanie rozwiązań uciążliwych oraz zagrażających bezpieczeństwu dla mieszkańców problemów.

Uczestnicy przez blisko dwie godziny dyskutowali o metodach działania oszustów, sposobach zabezpieczenia się przed tego rodzaju  przestępstwem oraz funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji: Moja Komenda. W efekcie spotkania wypracowane zostały podstawowe cele, które prowadzić mają do jeszcze efektywniejszej współpracy w zakresie przeciwdziałania oszustwom. W jego trakcie uczestnicy byli aktywni, chętnie zadawali pytania i

Kontakty z lokalną społecznością są dla funkcjonariuszy okazją do przekazania wiedzy o tym, jak unikać zagrożeń ale jednocześnie stanowią źródło wiedzy na temat potrzeb oraz poczucia bezpieczeństwa w powiecie.

aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak

KPP RYKI