Do ośmiu razy sztuka…

Gdyby występy piłkarek Uczniowskiego Klubu Sportowego “Legion” Grabów Szlachecki były uwzględniane wa33 zakładach bukmacherskich zbyt dużych wygranych nie można byłoby się spodziewać. W kolejnych turniejach “w ciemno” można byłoby obstawiać drugie miejsce.

W miniony weekend podopieczne Gustawa Serafina zagrały w drugim z czterech wojewódzkich turniejów z cyklu “Zagraj z nami dziewczynami” w Wilkowie, gdzie ponownie zajęły drugą lokatę. To już siódmy turniej rangi wojewódzkiej lub rejonowej z takim samym efektem.

Zawody w Wilkowie były rozgrywane w kategorii “orliczek”, czyli dziewcząt urodzonych w 2008 roku i później, a mecze odbywały się systemem “każdy z każdym”.

 

 

Trzy spośród czterech meczów piłkarki “Legionu” wyraźnie wygrały, ale nie powiodło im się w najważniejszym spotkaniu. Najpierw dziewczęta z Grabowa Szlacheckiego wygrały z “Liderem” Lipsko 5:0, potem pokonały UKS “Niedźwiadek” Chełm 3:0 i LZS “Wilki” Wilków – 5:1. W ostatnim meczu uległy drużynie “Suchowicz Team” 0:1. – Remis w tym spotkaniu dałby nam pierwsze miejsce w całym turnieju, ponieważ mieliśmy lepszy bilans bramkowy. To my stworzyliśmy więcej sytuacji, ale rywalki miały więcej szczęścia i bardzo dobrą bramkarkę. Decydującą bramkę straciliśmy po jedynej kontrze przeciwniczek, a w ostatniej sekundzie meczu mieliśmy szansę wyrównania, ale nie wykorzystaliśmy okazji ” 1na 1″ – podsumowuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową opiekun “Legionu” Gustaw Serafin.

W prowadzonej przez niego drużynie zagrały: Roksana Garbus, Julia Beczek, Maja Mateńka, Martyna Jawoszek, Nikola Kutnik, Amelia Gajaszek, Agnieszka Nowicka, Natalia Chmielewska i Oliwia Głodnicka.

Za drugie miejsce w turnieju piłkarki z Grabowa Szlacheckiego otrzymały markowe koszulki w narodowych barwach.

(fot. SP Grabów Szlachecki