Gminny koncert szkolnych kolęd

411x0_przeglad-koled2018-7Mieszkańcy gminy Nowodwór mają jedną z ostatnich okazji posłuchania kolęd w wykonaniu lokalnych artystów. W piątek 18 stycznia w Szkole Podstawowej w Grabowie Szlacheckim będą je wykonywać uczniowie wszystkich szkół z gminy Nowodwór.

Gospodarzami takich cyklicznych koncertów są na przemian – szkoły w Nowodworze i Grabowie Szlacheckim. Tym razem przesłuchania odbędą się w tej drugiej placówce, ale wśród wykonawców będą także uczniowie ze szkół w Nowodworze, Jakubówce i Niedźwiedziu. 

- Łącznie spodziewamy się około 40 solistów i zespołów, które będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych, klas I – III, IV – VI oraz VII – VIII i gimnazjalistów. Podczas prawie dwugodzinnych występów będzie można posłuchać zarówno kolęd, pastorałek jak i innych utworów, nawiązujących do Bożego Narodzenia – zapowiadają organizatorzy.

W programie piątkowego koncertu są też te mniej znane utwory jak: “Kolęda warszawska”, “Gore gwiazda Jezusowi”, “Mario czy Ty wiesz” czy “Wigilijna pastorałka”. 

Uczestników koncertu będą oceniać – przewodnicząca Rady Rodziców w SP w Grabowie Szlacheckim Marzena Jawoszek i była katechetka, siostra Marta oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowodworze Justyna Walaszek. 

Otwarte dla publiczności przesłuchania rozpoczną się o 10.00. 

(fot. arch. SP w Nowodworze)