Kierowca nie zauważył dwójki nastolatków na przejściu dla pieszych

357-192439Ryccy policjanci pracowali w piątek  na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem dwójki pieszych. Na oznakowanym przejściu użytkownik osobowego peugeota potrącił dwoje 15-latków. Kierowca oświadczył , iż oślepiło go słońce. Pokrzywdzonych przetransportowano do szpitala. Apelujemy o ostrożność na drodze. Kierowco, przed przejściem dla pieszych zachowaj szczególną ostrożność.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w piątek 22 października br. tuż przed godziną 8 na ulicy Warszawskiej w Rykach. Poszkodowani 15-latkowie z obrażeniami ciała- trafili do szpitala. W przypadku jednego z nich wykorzystano śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Kierowca osobowego peugeota – mieszkaniec Dęblina nie udzielił pierwszeństwa, dwojgu nastolatkom, najeżdżając na nich. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że nie zauważył pieszych, bo oślepiło go światło słoneczne.  Policjanci zatrzymali 38-letniemu kierowcy uprawnienia. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Apelujemy do kierowców oraz pieszych, aby podczas zbliżania się do przejść dla pieszych jedni i drudzy zachowali szczególną ostrożność. Należy również pamiętać, że pierwszeństwo na oznakowanym przejściu nie jest równoznaczne z bezpieczeństwem.

starszy aspirant Radosław Żmuda

KPP RYKI