Kolejna premiera szkolnego teatru

Po udanej premierze Amatorski Teatr Uczniowski „ATU-T” ze Szkoły Podstawowej w Nowodworze zaprasza mieszkańców gminy na spektakl „Balladyna”. Publiczność, która obejrzy widowisko w piątek 17 maja, będzie mogła także wesprzeć młodych artystów. 

Finansową pomoc w postaci kilkuzłotowych biletów już przekazali uczniowie SP Nowodwór, którzy obejrzeli spektakl premierowo w środę 15 maja. 

- Kiedy szkolna grupa teatralna rozpoczynała występy sceniczne też zaprezentowała “Balladynę”. Przed rokiem był “Kopciuszek”, a teraz wracamy do Słowackiego, ale z innym scenariuszem, rekwizytami i przede wszystkim obsadą. Grupa rozpoczęła pracę we wrześniu, ale intensywne próby przed środową premierą wyznaczyła sobie po ostatnich świętach. Sądząc po burzliwych oklaskach i zadowolonych minach widzów efekty są bardzo pozytywne – oceniają szkolni obserwatorzy scenicznych poczynań młodych aktorów. 

 

W około 20-osobowej grupie, prowadzonej przez Agnieszkę Pietrzak, są uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i trzecioklasiści z gimnazjum. Oprócz gry aktorskiej niezwykle ważnym elementem są rekwizyty i stroje, o które w większości artyści zadbali sami bądź przy pomocy rodziców. Właśnie na peruki, a także rekwizyty i stroje uczniowie zbierają pieniądze podczas swoich występów. Tak będzie również w najbliższy piątek, gdy publiczność będzie mogła obejrzeć spektakl za darmo, ale po przedstawieniu będą zbierane dobrowolne datki od osób, które zechcą wesprzeć działalność koła teatralnego. 

 

Rodzice uczniów szkoły w Grabowie Szlacheckim, inni mieszkańcy Nowodworu oraz okolic a także pozostali miłośnicy teatru przeniosą się w świat z pogranicza snu i jawy w piątek 17 maja o 18.30. Widowisko wyreżyserowane przez polonistkę Agnieszkę Pietrzak, w oprawie muzycznej i tanecznej nauczycielki wychowania fizycznego Ewy Pietrzak, odbędzie się w małej sali gimnastycznej.

 

(fot. SP Nowodwór)