KRAV MAGA pierwszy trening w Klubie Karate Tradycyjnego Ryki

W środowy wieczór w Klubie Karate Tradycyjnego Ryki odbył się pierwszy trening KRAV MAGA.

b_800_600_0_00_images_KRAV-MAGAKrav maga to system walki przeznaczony dla Sił Obronnych Izraela, stworzony przez Imiego Lichtenfelda w latach 30-tych XX wieku. Jest mieszanką kilku stylów i technik walki, m.in. judo, jiu jitsu, muay thai, boksu i zapasów. Krav maga od początku swojego powstania wykorzystywana była przez służby mundurowe: wojsko, policję, jednostki specjalne, ale niebywała skuteczność i funkcjonalność tego systemu walki spowodowały, że stał się on popularny także wśród zwykłych ludzi.

Pierwszy trening trwał 1,5 godziny i mimo, że pierwszy to wcale nie ulgowy i o to chodzi. To przecież nauka samoobrony, a jak wiemy potencjalny napastnik nie będzie się z nami grzecznie obchodził. Było super. Kolejny trening już za tydzień – mówi Marek Jóźwik uczestnik treningu jak i zarazem sekretarz Ryckiego Klubu Karate Tradycyjnego.

Zajęcia poprowadził sensei Andrzej Grejner – oficer Wojska Polskiego w stopniu majora, szef WF i Sportu 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego, do roku 2011 wykładowca w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie (specjalność walka wręcz), jeden ze współautorów wdrożonego do szkolenia w Wojsku Polskim systemu „Walka w bliskim kontakcie”, magister Wychowania Fizycznego AWF Gdańsk o specjalności trener Judo (stopień II Dan), stopień mistrzowski Krav Maga II Darga, instruktor Krav Maga Europejskiej Federacji oraz strzelectwa sportowego i bojowego.

KLUB KARATE TRADYCYJNEGO RYKI INFORMUJE JEDNOCZEŚNIE, ŻE PROWADZI NABÓR DO DRUGIEJ GRUPY TRENINGOWEJ SERDECZNIE ZAPRASZA RÓWNIEŻ I KOBIETY
ZAPRASZAMY  -  tel. 530 070 376