Moda na odblaski

11 osób będzie liczyć drużyna Szkoły Podstawowej w Nowodworze, która będzie ją reprezentować w powiatowym etapie konkursu „Moda na odblaski”. W eliminacjach szkolnych, które odbyły się w mijającym tygodniu wzięło udział ponad 40 uczniów.

Zadaniem uczestników było przygotowanie i prezentacja strojów sportowych i mody wizytowej, nawiązującej do hasła konkursu, a rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych.

W grupie dzieci z klas I – III mierzyło się 12 osób, a do etapu powiatowego awans wywalczyła drużyna prezentująca stroje sportowe. W kategorii uczniów klas IV – VIII w konkursowe szranki stanęło 31 zawodniczek i zawodników, a do kolejnej rundy zmagań zostało wyłonionych 6 osób, po jednej z każdej klasy.

 

Pokazy oceniali – aspirant sztabowy Robert Kępka z Komendy Powiatowej Policji w Rykach, dyrektor SP Nowodwór Małgorzata Gągała i nauczycielka – Mariola Cąkała. Członkowie jury brali pod uwagę m.in.: kreatywność młodych projektantów, estetykę wykonania i praktyczne zastosowanie strojów oraz sposób zaprezentowania konkursowych prac.

Na tej podstawie jurorzy zadecydowali, że w etapie powiatowym szkołę będą reprezentować – w młodszej grupie – Olaf Kardas z klasy I, Adam Walaszek, Kajetan Wąsik i Szymon Grudka z klasy II oraz Wojciech Przybysz i Michał Madej z klasy III. W starszej kategorii nominacje zdobyli: Maciej Wojtaś z klasy IV, Zofia Janiszek z VIa, Wojciech Sałaciński z VIb, Martyna Pilzak z klasy VII i Zuzanna Dudkowska z klasy VIII.

Była to druga edycja konkursu “Moda na odblaski”, ale SP w Nowodworze przystąpiła do rywalizacji po raz pierwszy. Głównym organizatorem jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, a jej partnerami – Fundacja Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce oraz organy administracji rządowej i samorządowej.

Kolejna runda zmagań, z udziałem szkolnych reprezentacji z całego powiatu ryckiego, odbędzie się w pierwszej połowie listopada, a gospodarzem turnieju będzie Szkoła Podstawowa w Nowodworze.

(fot. SP Nowodwór)