NIECODZIENNI GOŚCIE ZAWITALI DO RYCKIEJ KOMENDY

Policjantów z ryckiej komendy odwiedzili najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rykach. Dzieci zwiedzały budynek komendy i zapoznały się z pracą policjantów. Największą frajdę sprawiła im pobyt na strzelnicy i prezentacja policyjnego radiowozu.

 

Dziś do Komendy Powiatowej Policji w Rykach przybyła grupa niezwykłych gości. Policjantów odwiedzili pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej  Nr 1 w Rykach. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji radiowozu oraz sprzętu policyjnego.  Dużo radości sprawiła dzieciom możliwość przymierzenia między innymi kamizelki kuloodpornej. Funkcjonariusze zwracali uwagę na jego wyposażenie świadczące o tym, że jest to pojazd uprzywilejowany.  Miały również okazję zobaczyć weneckie lustro zamontowane w tzw. „niebieskim pokoju”.

Największym zainteresowaniem cieszyła się policyjna strzelnica w której funkcjonariusze doskonalą swoje umiejętności. Policjanci opowiedzieli im między innymi o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na strzelnicy. Dzieci obejrzały niezbędne podczas strzelania wyposażenie zabezpieczające wzrok i słuch.

Wszyscy uczniowie  aktywnie uczestniczyli  w rozmowach z funkcjonariuszami i chętnie zadawali pytania.

 

aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak

KPP RYKI