Nieletni wandale na dworcu w Rykach

Pomysły młodych ludzi nie mają granic, czego dowodem jest nieodpowiedzialne zachowanie czterech chłopców. Postanowili włamać się do 4 pojazdów, aby zorganizować sobie w nich miejsce do „zabawy”. Kryminalni ryckiej komendy szybko ustalili nieletnich sprawców włamania i dewastacji pojazdów należących do PKS w Rykach.

 

 

Na początku maja tego roku dyżurny tutejszej komendy, został powiadomiony przez pracownika PKS w Rykach o ujawnionych przez niego włamaniach do należących do przedsiębiorstwa trzech autobusów oraz jednego pojazdu typu bus. Wandale w autobusach poczuli się bardzo swobodnie,  wnętrza wszystkich pojazdów do których się włamali zostały zniszczone, zbite zostały obudowy zegarów pomiarowych, uszkodzili  tachografy i elementy wyposażenia, które porozrzucali wokół.

    W środku pojazdów rozpylili proszek z gaśnic który zanieczyścił podłogi i siedzenia. Młodzi sprawcy ukradli radio oraz młoteczki bezpieczeństwa do wybijania szyb używane w przypadku zagrożenia. Przedstawiciel Przedsiębiorstwa Komunikacji  Samochodowej oszacował straty na około 10 tys. zł.

    Działania ryckich policjantów  doprowadziły do ustalenie nieletnich sprawców dewastacji mienia oraz kradzieży z włamaniem. Okazali się nimi czterej mieszkańcy Ryk w wieku 13 i 14 lat.  Nieletni przyznali się do zarzucanych im czynów,  ich sprawą zajmie się Sąd Rejonowy w Rykach Wydział Rodzinny i Nieletnich.

R.Ż.

KPP RYKI