Nietrzeźwi i na zakazie

 aaaaaaaW niedzielę  policjanci z ryckiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że 25-latek z gminy Ryki miał w organizmie ponad pół promila. Dodatkowo kierował samochodem pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Natomiast dziś o poranku w ręce mundurowych wpadł kolejny nieodpowiedzialny kierowca. Mieszkaniec gminy Kłoczew miał 1,8 promila. Teraz obaj za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed Sądem.

W niedzielę w Leopoldowie policjanci z ryckiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie miał ponad pół promila alkoholu. W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili również, że kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości po drodze publicznej to nie jedyne przewinienie 25-latka z gminy Ryki. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pojazdu marki BMW pomimo orzeczonego wobec niego do 2021 roku zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Prawa jazdy nie stracił, ponieważ już zostało mu zatrzymane. Teraz za kolejne przestępstwa, których się dopuścił odpowie przed Sądem. Za złamanie sądowego zakazu grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Za kierowanie po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości odpowie również 56-letni mieszkaniec gminy Kłoczew. Dziś o poranku mężczyzna wpadł w ręce mundurowych, którzy patrolowali drogę krajową nr 17. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało 1,8 promila alkoholu w jego organizmie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

K.S.

KPP RYKI