“Orlęta” reaktywacja

nnnnnnnnnnnnnnnnnGrupa młodych mieszkańców gminy Nowodwór reaktywowała drużynę piłkarską. Na pierwszy oficjalny mecz trzeba jeszcze poczekać, ale już w najbliższą niedzielę 19 lipca o 16.00 na miejscowym stadionie odbędzie się spotkanie towarzyskie, w którym “kawalerowie” zagrają z “żonatymi”.

 

- Pomysł rodził się od dłuższego czasu, na różnych spotkaniach, których uczestnicy wielokrotnie podkreślali, że nasza młodzież nie ma zbyt wielu propozycji spędzania wolnego czasu, a uprawianie jakiekolwiek dyscypliny może być okazją na ich aktywizację. Dlatego rozpoczęliśmy formalną procedurę rejestracji zespołu, który, tak jak dawniej, będzie nosić nazwę Gminny Klub Sportowy “Orlęta” Nowodwór – mówi Konrad Wożniak, który został jego prezesem. 

Propozycja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem chłopców i mężczyzn, którzy zaczęli się zgłaszać nie tylko do występowania w barwach “Orląt”, ale także pomocy w przygotowaniu miejscowego boiska. – Na razie chęć grania wyraziło prawie 30 piłkarzy w wieku od 16 do prawie 40 lat, w tym zawodnicy, którzy kiedyś występowali w “Orlętach” – dodaje Konrad Woźniak. Pierwszą weryfikacją złożonych deklaracji będzie niedzielny mecz towarzyski, ale przedstawiciele GKS zapowiadają, że ostateczny kształt drużyny może się jeszcze zmienić, a kolejni chętni nadal mogą się zgłaszać.

Jeszcze w tym roku “Orlęta” chcą przystąpić do regularnych rozgrywek klasy “B”, która rozpoczyna nowy sezon pod koniec sierpnia. Zanim to nastąpi Nowodwór odwiedzą delegaci Lubelskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, którzy mają ocenić czy miejscowe boisko może być areną zmagań, a już w przyszłym tygodniu przedstawiciele klubu chcą zarejestrować pierwszych piłkarzy. 


(fot. sxc.hu)