Pierwsze piłkarskie zawody rejonowe

Szkoła Podstawowa w Grabowie Szlacheckim była po raz pierwszy w historii Igrzysk Młodzieży Szkolnej gospodarzem rejonowego turnieju piłki nożnej dziewcząt. Do walki o awans do finałów wojewódzkich stanęły najlepsze zespoły z czterech powiatów – lubartowskiego, puławskiego, opolskiego i ryckiego.

 

Mecze między reprezentacjami szkół z Firleja, Baranowa, SP 2 w Opolu Lubelskim i Grabowa Szlacheckiego odbywały się systemem “każdy z każdym”. 

Najlepiej spisała się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Baranowie, która przegrała jeden mecz – z drużyną gospodarzy z Grabowa Szlacheckiego, prowadzoną przez Gustawa Serafina. 

 

Oprócz wygranej z późniejszymi zwycięzcami całego turnieju jego podopieczne zanotowały dwa remisy i łącznie 3 stracone gole, a to w konsekwencji dało im drugie miejsce w zawodach. – Popełniliśmy zbyt dużo wręcz kuriozalnych błędów w obronie, po których właściwie straciliśmy wszystkie trzy bramki. Z drugiej strony warto podkreślić, że każdy mecz zaczynaliśmy od utraty gola, ale potem potrafiliśmy wyrównać albo nawet doprowadzić do zwycięstwa – podsumowuje Gustaw Serafin.

200_pilka-rejonowa-w-grabowie-aaW jego drużynie zagrały: Natalia Rogala, Kornelia Beczek, Aleksandra Mateńka, Klaudia Sowa, Zuzanna Gajaszek, Zuzanna Mateńka, Kinga Gregorczyk, Iza Nowicka i Agata Rodak.

W ostatecznej klasyfikacji SP Baranów wyprzedził Grabów szlachecki o 1 punkt, a kolejne miejsca zajęły reprezentacje SP Firlej i SP 2 Opole Lubelskie. 


(fot. SP Grabów Szlachecki)