Piłkarki na wojewódzkim podium

600x0_halowa-kadra-czeka-1_1Drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego „Legion” Grabów Szlachecki na podium finału wojewódzkiego turnieju dziewcząt „Mała Halowa Piłkarska Kadra Czeka”. Na zawodach z udziałem piłkarek urodzonych w 2006 roku i później, które odbyły się w środę 13 marca w Opolu Lubelskim, w stawce sześciu zespołów podopieczne Gustawa Serafina zajęły wysokie trzecie miejsce. 

 Biorąc pod uwagę wiek naszych rywalek miejsce na podium trzeba uznać za duży sukces, ponieważ byliśmy jedną z najmłodszych ekip. W naszych szeregach mieliśmy tylko trzy dziewczyny z rocznika 2006, aż sześć urodzonych w 2007 i dwie z 2008. Poza tym Julia Okoń została wybrana przez opiekunów drużyn najlepszą zawodniczką turnieju – chwali swoje podopieczne Gustaw Serafin. 

 

600x0_halowa-kadra-czeka-4Jego drużyna rozpoczęła środowe zmagania od meczu z SP Nałęczów, która okazała się bardzo wymagającym rywalem. – Przegrywaliśmy 0:1 i 1:2, by ostatecznie wygrać 4:3. Drugie spotkanie z “Omegą” Stary Zamość miał podobny scenariusz, ponieważ już w pierwszej minucie straciliśmy bramkę, ale zakończyło się zwycięstwem 2:1 – relacjonuje opiekun “Legionu”. Kolejne ekipa – “Perły” Lublin wygrała wszystkie swoje mecze, a to z drużyną z Grabowa Szlacheckiego 5:0. Porażką 0:2 zakończyła się także potyczka z gospodarzami z “Dublera” Opole Lubelskie, a w ostatnim spotkaniu “Legion” wygrał 1:0 z SP Huta Dąbrowa. 

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęły “Perły” Lublin, które w całym turnieju straciły tylko 2 gole, na drugiej pozycji zawody ukończył “Dubler”, a trzeci był “Legion”

 

Oprócz Julii Okoń w drużynie z Grabowa Szlacheckiego zagrały: Nikola Kutnik, Oliwia Głodnicka, Julia Niedziela, Nikola Pikuła, Karolina Serafin, Klaudia Niedziela, Jagoda Opieka, Amelia Sowa, Katarzyna Nowicka i Weronika Kawala. 

Na sukces liczą również starsze koleżanki z rocznika 2003 i młodsze, które także w finale wojewódzkim tego samego turnieju zagrają w przyszłym tygodniu. Te zawody odbędą się we wtorek 19 marca w Karczmiskach. 


(fot. SP Grabów Szlachecki)