Piłkarki szlifują formę

a1Piłkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego “Legion” Grabów Szlachecki mają za sobą pierwszy zimowy obóz treningowy. Podopieczne Gustawa Serafina i Marcina Grzyba właśnie wróciły z tygodniowego pobytu w Nadrzeczu koło Biłgoraja.

Uczestniczyło w nim 13 zawodniczek urodzonych w latach 2007 – 2008. – Warunki do treningów były znakomite. Mieliśmy do dyspozycji kryte boisko ze sztuczną nawierzchnią wraz z miejscem odnowy biologicznej, a oprócz tego byliśmy na basenie w Janowie Lubelskim – podsumowuje Gustaw Serafn. Jednocześnie podkreśla, że to pierwszy taki obóz, który udało się zorganizować dzięki wsparciu Gminy Nowodwór. 

 

Dobre przygotowanie fizyczne i taktyczne przydadzą się piłkarkom “Legionu” bardzo szybko, ponieważ już w najbliższą sobotę mają zagrać w silnie obsadzonym halowym turnieju piłki nożnej w Opolu Lubelskim. – Wprawdzie mają w nim wystąpić przede wszystkim drużyny, złożone ze starszych dziewczynek, ale jedziemy z naszą ekipą, by ograć się i sprawdzić na tle wymagających przeciwniczek m.in. z województw mazowieckiego i świętokrzyskiego – zapowiada Gustaw Serafin. 

 

 

Sobotni turniej jest kolejnym elementem przygotowań do finałów wojewódzkich Turnieju Piłkarskiego “Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W tym etapie zmagań wystąpią zawodniczki dwóch drużyn “Legionu” Grabów szlachecki – w kategorii U-10 i U-8. Decydujące mecze odbędą się prawdopodobnie na przełomie marca i kwietnia, ale dokładny terminarz jeszcze nie został ogłoszony.

IAS

(fot. UKS “Legion” Grabów Szlachecki)