Podium piłkarek na początek roku

Bardzo dobrze rozpoczynają 2020 rok piłkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego “Legion” Grabów Szlachecki. W miniony weekend drużyna młodziczek, prowadzona przez Gustawa Serafina, stanęła na trzecim stopniu podium Turnieju o Puchar Prezesa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.dddddddddddddddddddddddddddd

W zawodach, które odbyły się w sobotę 25 stycznia w Chełmie, wystartowało sześć zespołów, złożonych z piłkarek urodzonych w 2007 roku i później.

Początek zmagań dla drużyny z Grabowa Szlacheckiego był bardzo udany, ponieważ podopieczne Gustawa Serafina pokonały 3:2 gospodynie turnieju, czyli UKS “Niedźwiadek” Chełm. Potem jednak przyszły dwie porażki – 1:6 z AZS Biała Podlaska i 1:2 ze “Startem” Tomaszów Lubelski, czyli ekipami, które w całych zawodach zajęły dwa czołowe miejsca. W kolejnym meczu “Legion” wygrał z AZS “Piątką Plus” Biała Podlaska 4:2, a na zakończenie zremisował 2:2 z “Archipelagiem” Krynice.

Ostatecznie turniej w Chełmie wygrał “Start” Tomaszów Lubelski przed AZS Biała Podlaska i UKS “Legion” Grabów Szlachecki. Poza podium uplasowały się kolejno: “Archipelag” Krynice, UKS “Niedźwiadek” Chełm i AZS “Piątka Plus” Biała Podlaska.

Zespół z gminy Nowodwór zagrał w składzie: Oliwia Głodnicka, Monika Awuzie, Karolina Serafin, Klaudia Niedziela, Julia Okoń, Agnieszka Nowicka, Nikola Kutnik, Gabriela Sikora i Julia Niedziela. Ta ostatnia, jako jedna z sześciu najlepszych zawodniczek turnieju, otrzymała również indywidualne wyróżnienie, które, tak jak pozostałe trofea, wręczył prezes LZPN Zbigniew Bartnik.

Były to pierwsze w 2020 roku zawody z udziałem piłkarek “Legionu”, które już przygotowują się do kolejnych startów. Pod koniec lutego zespół z Grabowa Szlacheckiego przystąpi do rywalizacji w ramach rozgrywek “Halowa Piłkarska Kadra Czeka”.