Podium piłkarek w finale igrzysk

a20Z brązowymi medalami wróciły z Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej piłkarki ze Szkoły Podstawowej w Grabowie Szlacheckim. Najlepsze drużyny, złożone z siódmoklasistek oraz gimnazjalistek z klas drugich i trzecich, walczyły o trofea w Parczewie, gdzie spotkało się 6 mistrzów rejonowych.

a22Finaliści zostali podzieleni na dwie grupy, a podopieczne Gustawa Serafina i Marcina Grzyb trafiły na Zespół Szkół w Bystrzejowicach i Liceum Ogólnokształcące nr 29 w Lublinie. W pierwszym meczu piłkarki z Grabowa Szlacheckiego pewnie pokonały Bystrzejowice 3:1. – W drugim, po naszych błędach, lublinianki prowadziły 3:0, ale w drugiej połowie dziewczyny zaczęły atakować i po strzeleniu 2 bramek złapaliśmy kontakt z przeciwnikiem. Niestety nie wykorzystaliśmy kolejnych sytuacji, a w końcówce sędzia podyktował dość wątpliwy rzut karny dla Lublina i mecz zakończył się wynikiem 2:4. W meczu o III miejsce graliśmy z ekipą z Niemiec. Szybko strzelane przez nas bramki odebrały przeciwniczkom ochotę do gry i ostatecznie wygraliśmy 4:0 – relacjonuje Gustaw Serafin. 

 

Zespół z LO 29 w Lublinie wygrał cały turniej i będzie reprezentować województwo lubelskie w finale krajowym. 

 


a24W reprezentacji SP Grabów Szlachecki zagrały: Kinga Gregorczyk, Zuzanna Gajaszek, Aleksandra Mateńka, Iza Nowicka, Klaudia Sowa, Agata Rodak, Patrycja Szczypińska, Jagoda Pleskot, Julia Figacz, Ewelina Nowicka, opiekunowie: Marcin Grzyb, Gustaw Serafin.

W drodze do finału wojewódzkiego dziewczęta z Grabowa Szlacheckiego w eliminacjach gminnych pokonały rywalki z Nowodworu 6:2. W turnieju powiatowym najpierw a27uległy koleżankom z Czernica 0:1, ale później wygrały wszystkie pozostałe mecze, zdobywając awans na zawody rejonowe. W tej fazie igrzysk zremisowały 2:2 z Baranowem oraz wygranych 4:1 z Niedźwiadą i 1:0 z Opolem Lubelskim.

(fot. SP w Grabowie Szlacheckim)