Policjanci włączyli się w akcję pomocy dla chorego dziecka

a1111111Policjanci z Ryk włączyli się do internetowej zbiórki pieniędzy dla chorej Michaliny Sobótki. Funkcjonariusze wystawili na internetową aukcję możliwość odwiedzenia miejscowej komendy. Pracę policjantów z bliska mogła zobaczyć rodzina z gminy Stężyca, która wylicytowała „Dzień w Komendzie”.

W piątek policjanci z ryk gościli w swoich murach rodzinę z gminy Stężyca, która w ramach charytatywnej aukcji internetowej wylicytowała „Dzień w Komendzie”. Pieniądze pozyskane z licytacji zostały przekazane na konto 4-letniej Michaliny Sobótki – chorej  córki funkcjonariuszki policji z Ryk.

Trójkę maluchów oraz ich mamę przywitał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Rykach jednocześnie dziękując za zaangażowanie się w akcję charytatywną. Następnie rodzina mogła zobaczyć od „kuchni” pracę policjantów.

Tajniki swojej pracy zdradził technik kryminalistyki  oraz przewodnik psa służbowego, który prelekcje zakończył pokazem tresury psa.

Na stanowisku kierowania dzieci podejrzały pracę dyżurnego a funkcjonariusze ruchu drogowego opowiedzieli o swojej pracy. Uczestnicy wycieczki obejrzeli sprzęt wykorzystywany podczas służby oraz radiowóz.

Ogromną atrakcją była dla dzieci możliwość zwidzenia policyjnej strzelnicy. Na zakończenie  młodzi goście otrzymali od policjantów elementy odblaskowe, które, jak zadeklarowali, będą nosić przyczepione do odzieży lub plecaka.

Policjanci serdecznie dziękują Pani Edycie za wsparcie i doceniają zaangażowanie w  akcje charytatywną. Stróże prawa zachęcają wszystkich do włączenia się w pomoc małej Michalinie (linki podajemy poniżej).

Link do zbiórki na Siepomaga:
https://www.siepomaga.pl/dla-michasi
Grupa licytacyjna Facebook „Dla Michasi”:

https://www.facebook.com/groups/1381236435342564

starszy aspirant Radosław Żmuda

KPP RYKI