Potrącił pieszą lusterkiem

Do potracenia pieszej doszło 6 grudnia br.  rano w powiecie ryckim. Kierujący dostawczym Renault w miejscowości Grabowce Dolne lusterkiem pojazdu potrącił idącą z naprzeciwka 37 latkę. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala, na szczęście doznała tylko niegroźnych obrażeń. Wyjaśniamy szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku. Do kierujących apelujemy o ostrożność na drodze, a do pieszych o noszenie elementów odblaskowych!wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

 

Do wypadku doszło 6 grudnia br.  po godzinie 6:00  w  miejscowości  Grabowce Dolne. Dyżurny ryckiej policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszej przez kierującego pojazdem marki Renault. Do zdarzenia doszło w obszarze leśnym, niezabudowanym, na nieoświetlonej drodze.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że piesza  bez elementów odblaskowych szła lewą  stroną drogi. Jadący z naprzeciwka samochód marki Renault podczas wykonywania manewru wymijania zaczepił lusterkiem kobietę, w wyniku czego doszło do jej potrącenia. 37-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Na szczęście doznała tylko niegroźnych obrażeń.  Jak ustalono piesza miała ciemne ubrania bez elementów odblaskowych. Do zdarzenia doszło na nieoświetlonej drodze biegnącej przez las, gdy było jeszcze ciemno.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Trwa ustalanie szczegółowych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Policja apeluje o ostrożność i rozwagę za kierownicą. Pieszych zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale wszędzie tam gdzie widoczność jest ograniczona. Noszenie odblasków znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i daje kierowcy dodatkowe sekundy na właściwą reakcję i ominięcie pieszego.

aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak

KPP RYKI