Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Rozstrzygnięto powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. O zwycięstwo rywalizowały szkoły podstawowe z powiatu ryckiego. W tegorocznym konkursie laur zwycięstwa wywalczyła Szkoła Podstawowa w Kłoczewie oraz Szkoła Podstawowa numer 2 w Rykach. Gratulujemy! Przed nami kolejne zmagania uczniów w etapie wojewódzkim.

Wyłonieni zostali finaliści, którzy będą reprezentować nasz powiat na etapie wojewódzkim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji na szczeblu powiatowym przystąpiła młodzież ze szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych. Grupa I to uczniowie w wieku 10-12 lat a Grupa II to młodzież powyżej 12 roku życia. Konkurs odbył się na terenie Zespołu Szkół przy ulicy Królewskiej 2a w Stężycy. Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach oraz promowanie roweru jako bezpiecznego środka komunikacji i rekreacji.

Pod okiem policjantów Wydziału Ruchu Drogowego uczniowie rozwiązywali testy z wiedzy na temat znajomości przepisów drogowych, następnie pokonywali tor przeszkód i pokazywali sprawną jazdę po Miasteczku Ruchu Drogowego. Dla uczestników przewidziano również test sprawdzający ich zakres umiejętności z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Szkoła Podstawowa w Kłoczewie okazała się najlepsza wśród drużyn z Grupy I, a  Szkoła Podstawowa numer 2 w Rykach zwyciężyła w Grupie II. Wszyscy uczestnicy otrzymali puchary i upominki, a zwycięzcy już niebawem będą reprezentować powiat rycki w turnieju na szczeblu wojewódzkim.

młodszy aspirant Łukasz Filipek

KPP RYKI