Poznawali zawód policjanta i zwiedzali komendę

d1Policjantów z Ryk odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starym Zadybiu. 28 lutego  o poranku pojawili się w komendzie, aby zobaczyć, jak z bliska wygląda praca funkcjonariuszy. Dzieci nie kryły zadowolenia zwiedzając budynek. Szczególnie spodobało im się na strzelnicy i w niebieskim pokoju przesłuchań, który wyposażony w zabawki i kolorowanki przypominał salkę zabaw. Na zakończenie spotkania uczniowie wzięli udział w odprawie poświęconej bezpieczeństwu.

Policjantów z Ryk odwiedzili goście ze Szkoły Podstawowej im. 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego ”Warszawa” w Starym Zadybiu. To była dla nich pierwsza taka wizyta i możliwość przyjrzenia się z bliska pracy funkcjonariuszy. Uczniowie zwiedzili budynek komendy. Maszerując korytarzami sprawdzali, co kryje się za kolejnymi drzwiami. Bardzo się ucieszyły, gdy za jednymi z nich zobaczyły pokój d2wyglądem przypominający salkę zabaw. Niebieski pokój z pewnością będą miło wspominać. Nic dziwnego, kolorowe rysunki na ścianach, zabawki i książeczki były dla nich dużą atrakcją. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się siłownia. Jednak najwięcej czasu spędzili na strzelnicy. Tam właśnie z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchały podinsp. Piotra Długaszka, który oprowadził ich po pomieszczeniach i opowiedział, w jaki sposób i przy użyciu jakiej broni policjanci doskonalą swoje umiejętności strzeleckie.

     Na zakończenie spotkania w sali odpraw uczniowie mieli okazję obejrzeć gipsowe figurki przedstawiające policjantów w umundurowaniu sprzed kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat. Tu też wzięli udział w lekcji o bezpieczeństwie. Podczas prelekcji, której przyświecało hasło „Kręci mnie bezpieczeństwo – przez cały rok szkolny” dowiedziały się wszystkiego o prawidłowym poruszaniu się po drodze i właściwym przechodzeniu przez jezdnię. Poznały zasady działania elementów odblaskowych, a policjantka wyjaśniła im, dlaczego warto nosić odblaski. Usłyszały również co należy zrobić, jeżeli zostaną zaczepione przez nieznajomego i jaka pozycja uchroni ich przed dotkliwym pogryzieniem przez psa.

KS

KPP RYKI