Rocznicowy konkurs recytatorski

a3Krzysztof Kamil Baczyński, Maria Konopnicka, Władysław Broniewski i Adam Mickiewicz. Utwory m.in. tych autorów będą prezentować uczniowie Szkoły Podstawowej w Grabowie Szlacheckim podczas konkursu recytatorskiego “Patriotyzm w literaturze”. Rywalizacja odbędzie się we wtorek 27 marca, a najlepsi mogą liczyć na wymierne nagrody.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymają m.in. dodatkowe oceny celujące, a wszyscy uczestnicy – bardzo dobre z języka polskiego. 

Powalczą o nie reprezentanci wszystkich klas szkoły w Grabowie Szlacheckim, którzy będą recytować wiersz lub fragment prozy o szeroko rozumianej tematyce patriotycznej. Zgodnie z regulaminem teksty można prezentować z podkładem muzycznym, w odpowiedniej charakteryzacji lub korzystać z rekwizytów. 

Konkurs “Patriotyzm w literaturze” jest organizowany z kilku okazji. W ten sposób uczniowie z Grabowa Szlacheckiego chcą włączyć się w obchody Międzynarodowego Dnia Poezji, Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i 100-lecia odzyskania niepodległości. Ta ostatnia rocznica będzie też okazją do organizacji konkursu plastycznego i koncertu pieśni patriotycznych. Ze względu na 100-lecie odzyskania niepodległości szczególny charakter będą mieć również obchody dnia patrona szkoły, które tym razem odbędą się na pikniku w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. 


(fot. arch. SP w Grabowie Szlacheckim)