RUSZYŁA SPRZEDAŻ BILETÓW POLREGIO NA PLATFORMIE KOLEO

07_posty_poczuj2Od dzisiaj, tj. od 3 lipca, rusza sprzedaż biletów największego przewoźnika pasażerskiego w Polsce, działającego pod marką konsumencką POLREGIO, poprzez platformę i aplikację mobilną KOLEO.

 

Na platformie KOLEO dostępne będą wszystkie jednorazowe oraz okresowe (tygodniowe, miesięczne i kwartalne) bilety POLREGIO. Po zakupie będzie je można wydrukować lub okazać na ekranie urządzenia mobilnego.

 

– Nasi pasażerowie oczekują powszechnie dostępnej oferty, a my, wsłuchując się w te oczekiwania, rozwijamy kanały sprzedaży począwszy od tradycyjnych kas biletowych po innowacyjne mobilne rozwiązania jak technologia KOLEO. Jako największy pasażerski przewoźnik cieszymy się z tej współpracy, ponieważ doświadczenia płynące z projektów realizowanych wspólnie z start-upami to cenna wiedza do wykorzystania w planowaniu naszego rozwoju po kończącej się z sukcesem restrukturyzacji – powiedział Dominik Lebda, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych.

                                                                                                                                  

– KOLEO jest pierwszą platformą w Polsce, która umożliwiła zakup biletów kolejowych
z przesiadkami pomiędzy różnymi przewoźnikami. Cieszymy się, że będziemy sprzedawać bilety Przewozów Regionalnych – dla dobra pasażerów – którzy chętnie korzystają z usług tego przewoźnika – powiedziała Katarzyna Banasik z KOLEO.

 

KOLEO uwzględnia wszelkie ulgi i zniżki oraz ułatwia ich zapamiętywanie w swoim indywidualnym profilu, dzięki czemu wyświetlana jest od razu w pełni spersonalizowana oferta z gwarancją najlepszej ceny. Aplikacja KOLEO zapamiętuje również współpasażerów oraz ostatnie wyszukiwania.

 

 

  

***

Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1800 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta prawie 80 mln pasażerów. Pociągi POLREGIO zatrzymują się na ponad 1800 stacjach. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi 27%. Większościowym akcjonariuszem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jeden udział).

 

Astarium, właściciel KOLEO jest innowacyjnym polskim start-upem, który efektywnie wpływa na rozwój przewozów pasażerskich w Polsce dzięki w 100% polskiej – nie opartej na żadnej zagranicznej licencji – własnej nowoczesnej technologii. W skali miesiąca z usług KOLEO korzysta ponad 0,5 mln pasażerów. Innowacyjność i szansę na rozwój KOLEO docenił i wsparł  m. in. PARP poprzez współfinansowanie
ze środków programu Innowacyjna Gospodarka, ARP w konkursie InnovationTech czy też Orange – w programie Orange Fab Poland.

Astarium jest firmą ze 100% polskim kapitałem.

 

 

Kontakt:

 

Dominik Lebda

Rzecznik Prasowy

Przewozy Regionalne sp. z o.o.

tel. +48 690 193 530

e-mail: rzecznik@p-r.com.pl

 

Katarzyna Banasik

Dyrektor ds. Klienta

Astarium sp. z o.o.

Tel. +48 536 316 023
e-mail: kasia@astarium.pl