Składowisko niezidentyfikowanych substancji

Trwa ustalanie składu substancji przechowywanych na jednej z posesji w gminie Ryki. Pobrane zostały próbki z pojemników oraz pobliskiego cieku wodnego. W działaniach brali udział Policjanci z ryckiej komendy oraz funkcjonariusze Straży Pożarnej i pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Lublinie. Dalsze działania uzależnione będą od wyników badań pobranych próbek. Za nielegalne składowanie odpadów grozi kara 5 pozbawienia wolności.

 

W środę policjanci z ryckiej Komendy realizowali czynności w związku z ujawnieniem niezidentyfikowanych substancji przechowywanych na jednej z posesji w gminie Ryki. W działaniach brali udział funkcjonariusze Straży Pożarnej i pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Lublinie.

Niezidentyfikowane substancje przechowywane były w pojemnikach oraz beczkach zgromadzonych na naczepie samochodu ciężarowego i w pomieszczeniach gospodarczych. Podczas czynności pobrane zostały próbki niezidentyfikowanej substancji z pojemników oraz pobliskiego cieku wodnego.

Dalsze działania uzależnione będą od wyników badań pobranych próbek. Za nielegalne składowanie odpadów grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

podinspektor Robert Wąsik

KPP RYKI