Ślubowanie pierwszoklasistów

Pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej im. Wacława Nałkowskiego w Nowodworze są600x0_slubowanie-pierwszakow2018-7 już pełnoprawnymi uczniami tej szkoły. Uroczyste ślubowanie 23 dzieci złożyło podczas akademii, która odbyła się w czwartek 11 października.

Zanim nastąpił ten ważny dla uczniów moment w godnej postawie na baczność odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego, czym zaskoczyli uczestniczących w uroczystości rodziców, starsze koleżanki i kolegów oraz nauczycieli. 600x0_slubowanie-pierwszakow2018-1

 

Zgodnie ze szkolną tradycją pierwszoklasiści w towarzystwie uczniów z klas III i VI prezentowali swoje talenty podczas części artystycznej. Dzieci z przejęciem śpiewały piosenki i recytowały wiersze, a nagrodą za udany występ były rzęsiste brawa publiczności.

 

Kulminacyjnym punktem uroczystości było ślubowanie na sztandar szkoły, po czym pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów przez dyrektor Małgorzatę Gągałę, a na pamiątkę tej uroczystości otrzymali okolicznościowe dyplomy od wychowawczyni Małgorzaty Rudnickiej i upominki od trzecioklasistów.

Po ceremonii odbyła się zabawa taneczna przy słodkim poczęstunku, przygotowanym przez rodziców.

(fot. SP w Nowodworze)