Świętowania czas

W radosnych nastrojach kończyli naukę przed świąteczną przerwą uczniowie z gminy Nowodwór. W piątek 22 grudnia w szkołach w Nowodworze i Grabowie Szlacheckim wystawili jasełka, a w tej pierwszej placówce także odbierali życzenia i… nagrody w konkursie szopek bożonarodzeniowych.

Biblijne sceny sprzed ponad 2000 lat, związane z narodzeniem Chrystusa, w Szkole Podstawowej w Nowodworze przypomnieli piątoklasiści, którzy zaprezentowali widowisko “Święta noc”, przygotowane pod kierunkiem katechetki Teresy Boman i nauczycielki języka polskiego Karoliny Bernat. W głównych rolach wystąpili: Martyna Komar (Maryja), Ignacy Kaźmierczak (Józef), Martyna Pilzak i Amelia Sitnik (narratorki), Amelia Mazurek, Patrycja Przybysz, Klaudia Ziemianek i Julia Sowa (aniołowie), Przemysław Mięśniak (pasterz) oraz Adrian Wójcik, Szymon Wąsik i Kacper Mrozowski (trzej królowie). Swój udział w spektaklu mieli również “pasterze” z klasy IVa – Szymon Gągała i Bartek Gągała oraz klasa II z Hanią Sitnik i Maciejem Wojtasiem, a dekorację przygotowała nauczycielka Małgorzata Rudnicka.

Oprócz gry aktorskiej publiczność podziwiała zdolności wokalne piątoklasistek, które zaśpiewały “Grudniowe noce”, “Cichą noc”, “Pastuszka bosego”, “Lulajże Jezuniu”, “Świeć gwiazdeczko” oraz inne kolędy i pastorałki. 

Po jasełkach dyrektor Małgorzata Gągała i przewodnicząca Rady Rodziców Justyna Mazurek złożyły wszystkim świąteczne życzenia, a po nich odbyło się oficjalne podsumowanie szkolnego konkursu na szopkę bożonarodzeniową. W związku z tym, że wszystkie prace były bardzo pomysłowe i starannie wykonane jury postanowiło przyznać cztery pierwsze nagrody. Otrzymali je Jakub Gągała, Oliwia Głodnicka, Szymon Gągała i Maciej Tymiński. 

 

Równie uroczyście ostatni dzień przed świąteczną przerwą spędzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Grabowie Szlacheckim. Aktorzy, którzy do występu przygotowywali się pod kierunkiem Zofii Wiraszki, pokazali z humorem odwieczną walkę dobra ze złem w życiu człowieka. Widowisku pełnemu intryg aniołów i diabłów, chcących zapanować nad światem, towarzyszyły piękne, polskie kolędy, wykonywane przez chór szkolny pod kierunkiem Tomasza Antolaka. O dekorację bożonarodzeniowego przedstawienia zadbała Katarzyna Prządka. Spotkanie zakończyły świąteczne życzenia, które dyrektor Katarzyna Słabik złożyła uczniom, rodzicom i nauczycielom.

(fot. SP w Nowodworze)

(fot. SP w Grabowie Szlacheckim)