Turniej BRD roztrzygnięty

a1W piętek 11 maja br.  w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Kłoczewie odbył się etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Znajomość przepisów ruchu drogowego oceniali policjanci. W zmaganiach rywalizowało 6 szkół podstawowych i 5 gimnazjalnych. Najlepszymi okazały się: drużyna gospodarzy w kategorii szkoły podstawowe i Gimnazjum Nr 2 w Rykach

 

a2W piątek 11 maja br.  odbył się organizowany corocznie przez Komendę Powiatową Policji w Rykach powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Jego gospodarzem był dyrektor Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Kłoczewie  – p. Antoni Całka. Konkurs był oczywiście doskonałą okazją do popularyzowania wśród młodzieży znajomości przepisów ruchu drogowego oraz propagowania kulturalnego i bezpiecznego zachowania na drodze. Jednak kultura i zasady „fair play” w dzisiejszych zmaganiach to nie wszystko. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego dokładnie sprawdzili umiejętności praktyczne i znajomość przepisów rywalizujących ze sobą drużyn.

Turniej składał się z kilku konkurencji. Najpierw odbyła się część teoretyczna, a po niej uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi w zakresie: udzielania pierwszej pomocy oraz jazdy rowerem. To właśnie tym środkiem lokomocji młodzież miała za zadanie pokonać tor przeszkód oraz przestrzegając przepisów przejechać miasteczko ruchu drogowego. W zmaganiach rywalizowali uczniowie z 5 szkół gimnazjalnych i 6 podstawowych z powiatu ryckiego.

W kategorii drużynowej gimnazjum I miejsce zajęło Gimnazjum Nr 2 w Rykach. Mikołaj Ochap – uczeń tej szkoły okazał się również najlepszym zawodnikiem turnieju. W kategorii drużynowej szkół podstawowych I miejsce zajęła drużyna gospodarzy tj. Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Kłoczewie. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej najlepszym zawodnikiem był reprezentant Szkoły Podstawowej w Sobieszynie Kacper Bielowski.

Najlepsi uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, które wręczyli Komendant Powiatowy Policji w Rykach mł. insp. Kazimierz Kula oraz przedstawiciele lokalnego samorządu. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w zmaganiach wojewódzkich.

KS

KPP Ryki