UWAŻAJMY NA DRODZE!

Policja apeluje   o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól, gdzie na drogę często aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaawychodzą dzikie zwierzęta. W ostatnich dniach na drogach powiatu ryckiego odnotowano trzy kolizje pojazdów ze zwierzyną. Na szczęście żaden z uczestników tych kolizji nie doznał obrażeń.

Mgły, szybko zapadających zmrok i deszcz to wizytówki jesiennej pogody. Wraz z jej nadejściem pogarszają się nie tylko warunki atmosferyczne, ale także drogowe, co należy uwzględnić podczas podróży. Pamiętajmy też, że w każdej chwili na drodze może pojawić się dzikie zwierzę. Największe prawdopodobieństwo spotkania na drodze dzikiej zwierzyny jest wczesnym rankiem oraz późnym wieczorem, zwłaszcza w obszarach leśnych. W ostatnich dniach dzikie zwierzęta były przyczyną trzech zdarzeń drogowych na terenie powiatu ryckiego i wszystkie miały miejsce na drodze krajowej nr 48 na odcinku Dęblin – Podlodów.

  W piątek o godz. 18:00 w Podlodowie na krajowej 48 kierujący Volkswagenem miał dużo szczęścia przy zderzeniu z łosiem. Zwierzę wtargnęło na drogę i spotkanie zakończyło się zderzeniem. Na szczęście kierowcy nic się nie stało, uszkodzony został samochód.

Apelujemy o ostrożność. Prędkość dostosowujemy nie tylko do warunków atmosferycznych, ale przede wszystkim do warunków panujących na drodze.

RW.

KPP RYKI