Wakacyjne warsztaty językowe ciągle popularne

Ponad 30 uczniów Szkoły Podstawowej w Nowodworze chce do niej uczęszczać… także w wakacje. 411x0_wakacje-jezykowe2017-12Właśnie taka grupa zapisała się na tegoroczne warsztaty językowe, które w drugiej połowie sierpnia poprowadzą zagraniczni studenci.

Goście z Indii, Maroka i Portugalii, którzy przez tydzień będą się spotykać z dwiema grupami uczniów z Nowodworu. Obydwie będą mieć okazję poznawania nowych krajów, ich kultury, tradycji i zwyczajów.

Podczas zajęć w szkole i zabaw na świeżym powietrzu studenci wolontariusze przybliżą uczniom ciekawe zakątki w swoich krajach, a także będą promować narodową kuchnię, tańce i pieśni. 

Zagraniczni goście delegowani przez działającą w ponad 120 krajach organizację studencką AIESEC, przyjadą na zaproszenie Szkoły Podstawowej i Towarzystwa Przyjaciół Nowodworu już po raz szósty. W prowadzeniu zajęć będą ich wspomagać miejscowi gimnazjaliści i nauczyciele.

 

Na dotychczasowej liście zagranicznych gości wakacyjnych warsztatów językowych w SP Nowodwór byli już m.in. studenci z Grecji, Gruzji, Indonezji, Iranu, Tajlandii, Egiptu, Hiszpanii, Ukrainy, Filipin, Meksyku i Rumunii. 

Pomysłodawcy wakacyjnych warsztatów podkreślają, że młodzi ludzie podczas takich zajęć nie tylko uczą się i szlifują język obcy, ale też nawiązują nowe znajomości i przyjaźnie, które podtrzymują przez wiele lat.


(fot. arch. SP w Nowodworze)