Wokalne podium w konkursie talentów

150_7-talent-aUdany debiut ma za sobą Szkoła Podstawowa w Nowodworze, która po raz pierwszy miała swoich reprezentantów w 8. Wojewódzkim Konkursie Artystycznym “7 Talent”. Spośród trzech wokalistek, które uczą się w tej szkole, jedna znalazła się w najlepszej trójce.

 

200_7-talent-cTo Aleksandra Maciejewska, która za interpretację utworu Dami Im “Sound of silence” zdobyła trzecią nagrodę. Uroczyste podsumowanie rywalizacji odbyło się w czwartek 5 kwietnia w studiu muzycznym Radia Lublin, które było jednym ze współorganizatorów konkursu. 

Oprócz Aleksandry Maciejewskiej SP Nowodwór reprezentowały jeszcze Amelia Niebrzydowska z piosenką Renaty Przemyk “Babę zesłał Bóg” i Agnieszka Pawłowska, która wykonała utwór z repertuaru Alicji Majewskiej “Jaki piękny świat”. Wszystkie wokalistki do konkursu przygotowywały się pod kierunkiem Artura Kamińskiego.

 

To pierwszy start przedstawicieli szkoły z Nowodworu w konkursie “7 Talent”, ale uzdolnieni artystycznie uczniowie tłumaczą, że na razie zbierają cenne doświadczenie i zapowiadają, że już w przyszłym roku spróbują wystawić swoją reprezentację nie tylko w kategorii wokalnej, ale także plastycznej, recytatorskiej, fotograficznej czy instrumentalnej.

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 300 uczniów z całego województwa, a wszystkie dotychczasowe edycje konkursu były okazją do zaprezentowania zdolności artystycznych ponad 2 tysięcy młodych ludzi. 


(fot. SP w Nowodworze)