Wpadł na próbie kradzieży roweru

rowerDzięki czujności mieszkanki miasta oraz szybkiej reakcji policjantów udaremniona została kradzież roweru. Zaparkowany przed dworcem w Dęblinie jednoślad próbował ukraść 35-latek z Kutna. Mundurowi pokrzyżowali jego plany w momencie, kiedy brzeszczotem próbował przeciąć zabezpieczenia roweru.

 

W nocy z soboty na niedzielę  dyżurny dęblińskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie od mieszkanki miasta zaniepokojonej hałasem dobiegającym z ulicy Dworcowej w Dęblinie. Dyżurny natychmiast skierował pod wskazany adres funkcjonariuszy pełniących służbę patrolową.

Mundurowi na miejscu zauważyli mężczyznę, który za pomocą brzeszczotu usiłuje przeciąć zabezpieczenie pozostawionego w stojaku roweru. Zaskoczony przybyciem mundurowych sprawca został zatrzymany. Policjanci wyczuli od niego alkohol i poddali go badaniu na jego zawartość. Mężczyzna w organizmie miał prawie dwa promile.

Jak się okazało sprawca to 35 latek który na „gościnne występy” przyjechał pociągiem, aż z Kutna. Wartość roweru,  który spodobał się złodziejowi to około 1700 zł.

Zatrzymany wczoraj usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego sprawcy grozi  do lat 5 pozbawienia wolności.

R.Ż.

KPP Ryki