Wygrany turniej piłkarek w Krasnymstawie

Trzy mecze i trzy zwycięstwa, do tego trzy wyróżnienia indywidualne. Piłkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego “Legion” Grabów Szlachecki najlepsze w turnieju o Puchar Prezesa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej w Krasnymstawie.600x0_legion-wygrywa-w-krasnymstawie-a

W zawodach, które odbyły się w miniony weekend rywalizowały cztery zespoły, złożone z zawodniczek urodzonych w 2010 roku i młodszych. Podopieczne Gustawa Serafina pokonały kolejno: “Unię” Lublin – 3:2, LZS Wierzchowiska – 6:0 i “Kingę” Krasnystaw – 3:0.

Był to piąty start ekipy z gminy Nowodwór w turnieju w Krasnymstawie. Dwa razy zespół Gustawa Serafina kończył rywalizację na trzecim miejscu, a teraz wygrał wszystkie spotkania. Organizatorzy postanowili jednak tym razem nie prowadzić klasyfikacji drużynowej.

imo pokonania wszystkich rywalek opiekun “Legion” przyznaje, że nie był to najlepszy turniej w wykonaniu jego podopiecznych. – Wygrana cieszy, ale szwankowała trochę skuteczność i rozegranie piłki. Pewną trudnością jest dla nas gra na pełnowymiarowej hali, która jest o 2/3 większa od naszej, ale wiem, że dziewczyny potrafią zagrać lepiej – mówi  Gustaw Serafin.
Decyzją trenerów i organizatorów najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Maja Mateńka. Ponadto tytuł “królowej strzelczyń” za zdobycie 6 goli otrzymała Roksana Garbus, a wyróżniającą się zawodniczką okazała się Gabriela Janiec.
Podczas zawodów w Krasnymstawie w drużynie “Legionu” zagrały także: Julia Kostyra, Klaudia Jędrych, Patrycja Pieńkosz i Julia Beczek.

Mimo zimowej przerwy szkolnej piłkarki z Grabowa Szlacheckiego nie mają wolnego. W najbliższy weekend mają zagrać w kolejnym turnieju, tym razem w Żelechowie.

IAS24
(fot. G. Serafin)