Zamiast skrzyni biegów otrzymał papierowe odpady

ooooooooooooooooooooooooooiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiOfiarą oszusta padł jeden z ryckich przedsiębiorców, który za pośrednictwem internetu sprzedał skrzynię biegów, którą wysłał do Niemiec. Okazało się jednak, że nabywca zażądał zwrotu pieniędzy, ponieważ towar nie spełniał jego oczekiwań. 1300 zł wróciło do nabywcy, zanim paczka z powrotem dotarła do przedsiębiorcy. Zamiast skrzyni biegów wewnątrz znajdowały się papierowe odpady.

W miniony  weekend do komendy w Rykach zgłosił się przedsiębiorca zajmujący się sprzedażą części samochodowych. Mężczyzna powiadomił,  że został oszukany przez nieuczciwego nabywcę skrzyni biegów.  Sprzedana za pośrednictwem internetu cześć została przesłana do Niemiec. Jak się wkrótce okazało, jednak nie spełniała ona oczekiwań kupującego i zgodnie z ustalaniami miała zostać odesłana do Polski.

Pieniądze w kwocie 1300 zł wróciły do nabywcy zanim paczka z powrotem dotarła do przedsiębiorcy.  Do sprzedającego dotarła przesyłka, lecz zamiast skrzyni biegów, znajdowały się w niej papierowe odpady.

Teraz sprawę wyjaśnią ryccy kryminalni.

starszy aspirant Radosław Żmuda

KPP RYKI