Zdarzenie drogowe na przejściu dla pieszych

kkokokokoDo szpitala trafił 83-letni uczestnik poniedziałkowego zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Warszawskiej w Rykach. Rowerzysta najpierw wjechał na chodnik, a z niego na oznakowane przejście dla pieszych, wprost pod koła jadącego od strony Lublina volkswagena. Kierująca nim 21-letnia kobieta nie zdążyła wyhamować. Na miejscu przez ponad 2 godziny policjanci kierowali ruchem. Pas drogi w kierunku Warszawy był zablokowany.

W poniedziałek 7 maja br.  około godz. 13.30 dyżurny otrzymał zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty na ul. Warszawskiej w Rykach. Na miejsce natychmiast skierował policjantów. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 83-letni mieszkaniec Ryk jadąc drogą krajową nr 17 wjechał na chodnik, a następnie na oznakowane przejście dla pieszych, wprost pod koła volkswagena. Nim od strony Lublina podróżowała 21-letnia kobieta. Mieszkanka Ryk nie zdążyła zareagować na nagłą i niespodziewaną sytuację, jaka pojawiła się na drodze. W wyniku zderzenia 83-latek z obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Kierującej nic się nie stało. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że oboje byli trzeźwi.

W związku z czynnościami prowadzonymi na miejscu zdarzenia, pas ruchu w stronę Warszawy był zablokowany przez ponad 2 godziny. Kierowcy przejeżdżający w tym czasie przez Ryki musieli się liczyć z utrudnieniami. Dokładny przebieg i okoliczności tego zdarzenia ustalają policjanci.

Wypadki z udziałem jednośladów stanowią duży problem na naszych drogach, ponieważ niejednokrotnie pociągają za sobą bardzo tragiczne skutki. W starciu z karoserią samochodu właśnie rowerzyści o wiele częściej doznają poważnych obrażeń. Dlatego pamiętajmy o bezpieczeństwie w każdej sytuacji. Wzajemny szacunek, ostrożność na drodze i respektowanie przepisów pozwolą każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

KS

KPP RYKI