18-latek kierujący samochodem osobowym uderzył w ogrodzenie

Kierujący osobowym seatem nie zatrzymując się przed skrzyżowaniem uderzył z dużym impetem w znaki drogowe, bariery energochłonne i ogrodzenie posesji przy ulicy Zielonej w Rykach, a następnie wjechał z impetem na posesję. Wyjaśniamy szczegółowe przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Do zdarzenia drogowego doszło 11 stycznie br.  po godzinie 12.00  w   Rykach. Dyżurny ryckiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Żytniej z Zielona w Rykach.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że kierujący samochodem osobowym marki Seat jadąc ulica Żytnią w Rykach nie zastosował się do znaku „STOP” na skrzyżowaniu z ulica Zieloną  w wyniku czego przejechał skrzyżowanie uderzając w znaki drogowe, bariery energochłonne a następnie w ogrodzenie posesji. Po czym wjechał z impetem na teren posesji niszcząc krzewy ozdobne w ogrodzie. Pojazd zatrzymał się przed budynkiem mieszkalnym.  Kierującym okazał się 18-letni mieszkaniec powiatu ryckiego, który został przetransportowany do szpitala. Na szczęście okazało się, że nie doznał poważnych obrażeń ciała.  Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań.

Trwa ustalanie szczegółowych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność. Zbliżając się do skrzyżowania zawsze należy zwolnić i zachować ostrożność. Należy też stosować się do znaków mówiących o pierwszeństwie przejazdu. Dzięki temu zwiększamy szanse na to, że każdy uczestnik ruchu bezpiecznie dotrze do celu podróży.

aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak

KPP Ryki