Finał akcji „Polacy- Rodakom”

WP_20171123_12_16_45_Pro[1]Za nami 18 finał akcji „Polacy- Rodakom” organizowanej przez Stowarzyszenie „Przeszłość- Przyszłość”. Jej celem była zbiórka produktów spożywczych z długoterminową datą ważności, zabawek oraz polskich książek z literaturą piękną i literaturą dla dzieci.

Dary trafią do polskich dzieci mieszkających na Białorusi i Ukrainie. Na Lubelszczyźnie honorowy patronat nad akcją objęli: senator RP Stanisław Gogacz, poseł na Sejm RP prof. Krzysztof Szulowski, Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk oraz przewodnicząca Rady Miejskiej w Rykach Pani Dorota Wesołek.

Szkolne Koło Wolontariatu z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Leona Wyczółkowskiego w Rykach  w tym roku po raz pierwszy przyłączyło się do akcji.

- Cała społeczność szkolna   uczniowie, nauczyciele i pracownicy  przez cały miesiąc gromadziła  przynoszone dary. Apel stowarzyszenia spotkał się z dużym odzewem społeczności szkolnej  co zaskoczyło organizatorów akcji – mówi opiekun wolontariuszy z ryckiej budowlanki Marek Jóźwik