Groźne dachowanie w Grabowie Ryckim

Nadmierna prędkość była najprawdopodobniej przyczyną wypadku drogowego do którego doszło w Grabowie Ryckim. 21-letni mężczyzna kierując osobowym mercedesem, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na pobocze i dachował na pobliskiej łące. W wyniku zdarzenia dwie pasażerki doznały niegroźnych obrażeń ciała, a trzecia została przetransportowana do szpitala.

W sobotę dyżurny ryckiej komendy przed godziną 02:00 został powiadomiony, że na drodze powiatowej w   miejscowości Grabowie Ryckim  doszło do zdarzenia drogowego.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili okoliczności i przebieg zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 21-letni mieszkaniec  gminy Nowodwór  kierując samochodem mercedes   w miejscowości Grabów Rycki   na prostym odcinku drogi  nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem. Następnie zjechał do przydrożnego rowu i dachował na pobliskiej łące.

W wyniku zdarzenia 19-letnia  pasażerka mercedesa doznała obrażeń ciała i  została przewieziona do szpitala. Natomiast dwie inne pasażerki w wieku 18 i 19 lat   doznały niegroźnych obrażeń, ale nie wymagały hospitalizacji. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego pojazdem,  w  wyniku którego ustalili, że kierujący był trzeźwy.

Po raz kolejny przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, aby zachowali rozwagę na drodze. Poza odpowiedzialnością karną nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do tragedii, do utraty zdrowia, a nawet życia.

 

aspirant sztabowy  Agnieszka Marchlak

 

KPP RYKI