Nowy sezon piłkarski rozpoczęty

Intensywny początek nowego sezonu mają piłkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Legion” Grabów10 Szlachecki. W czwartek 2 września wzięły udział w charytatywnym turnieju pod patronatem wójta gminy Nowodwór, a w weekend rozpoczęły zmagań w Wojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek.

W turnieju na rzecz 3-letniej Alicji Gudali, rozegranym w Grabowie Szlacheckim rywalizowały cztery zespoły. Najlepiej spisała się “Unia” Lublin, drugie miejsce zajęły “Perły” Lublin, na trzeciej pozycji uplasowały się gospodynie z “Legionu”, a na czwartej zakończyła turniej “Izabella” Puławy. Indywidualne wyróżnienie dla najlepszej strzelczyni odebrała zawodniczka “Legionu” Martyna Jawoszek, która zdobyła 5 bramek.

Zmaganiom piłkarek towarzyszył festyn z loterią fantową, konkurencjami sprawnościowymi, watą cukrową, dmuchanymi zjeżdżalniami i innymi atrakcjami. Podczas festynu i turnieju udało się zebrać 3100 złotych, które zostaną przekazane na leczenie 3-letniej dziewczynki z Grabowa Szlacheckiego. Alicja Gudala zmaga się z kilkoma chorobami. Przeszła już kilka operacji, ale potrzebne są kolejne, i systematyczna rehabilitacja. By jej pomóc UKS “Legion” Grabów Szlachecki zorganizował kolejny turniej pod patronatem wójta gminy Nowodwór Ryszarda Piotrowskiego, który ufundował puchary i medale dla wszystkich drużyn.

Drużyna z Grabowa Szlacheckiego, prowadzona przez Gustawa Serafina zagrała w składzie: Martyna Jawoszek, Julia Beczek, Natalia Opieka, Maja Mateńka, Gabriela Wójcik, Amelia Taperek, Julia Mateńka, Katarzyna Opieka, Julia Janiszek, Amelia Opieka, Klaudia Jędrych, Patrycja Pieńkosz i Lena Kalbarz.

 

Z kolei w sobotę 4 września dziewczęta z “Legionu” zagrały dwa pierwsze mecze w nowej rundzie Wojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek. – Podczas zawodów w Radawcu rywalizowaliśmy z ekipami, które gościliśmy na turnieju dla Alicji, tyle, że z lepszym skutkiem. “Perłom” udało nam się zrewanżować za czwartkową porażkę, bo tym razem wygraliśmy 2:0, a z “Unią” po przegranej 1:2 zremisowaliśmy 2:2 – relacjonuje w rozmowie Gustaw Serafin.

 

Kolejna runda spotkań w ramach mistrzostw województwa odbędzie się 18 września.

Wcześniej, bo już w najbliższą niedzielę 12 września, rozpoczną się zmagania chłopców. Tego samego dnia w Żyrzynie zagrają “Żacy starsi”, czyli piłkarze z rocznika 2013 i młodsi, natomiast w Puławach odbędą się mecze “Orlików starszych” urodzonych w 2011 roku i później.

IAS

(fot. UKS “Legion” Grabów Szlachecki)