Odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu

dddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddZarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu oraz jazdy pod wpływem alkoholu usłyszał 24-letni mieszkaniec powiatu ryckiego. Mężczyzna najpierw zabrał kluczyki, a później pojechał na przejażdżkę peugeotem. Ryccy policjanci, zatrzymali sprawcę i odzyskali skradzione auto.

 

 

Do zdarzenia doszło 12 stycznia br.  wieczorem. Dyżurny ryckiej komendy został powiadomiony o kradzieży samochodu dostawczego marki Peugeot sprzed lokalu gastronomicznego. W trakcie sprawdzania ulic miasta, kilkanaście minut po zgłoszeniu policjanci zatrzymali sprawcę i odzyskali skradziony pojazd.

Sprawcą okazał się 24-letni mieszkaniec powiatu ryckiego, który wykorzystując otwarte drzwi wszedł do lokalu i zabrał leżące na ladzie kluczyki, a następnie wybrał się na przejażdżkę cudzym samochodem. Mężczyzna odpowie nie tylko za krótkotrwałe użycie pojazdu, ale również za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Okazało się, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Młody mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie, a dzisiaj usłyszał zarzuty. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

podinspektor Robert Wąsik

KPP RYKI