Piłkarki już grają

Udany początek sezonu piłkarek Uczniowskiego Klubu Sportowego “Legion” Grabów Szlachecki. W miniony weekend podopieczne Gustawa Serafina zagrały w dwóch kategoriach wiekowych – orliczek i młodziczek turnieju “Zagraj z nami dziewczynami”, zajmując odpowiednio – pierwsze i czwarte miejsca.411x0_legion-w-krasnymstawie-a

W pierwszej kategorii występują dziewczynki, urodzone w 2009 roku i później. Podczas zawodów, w Krasnymstawie ekipa z gminy Nowodwór grała systemem “każdy z każdym” i rewanże z rywalkami z Lublina i Wilkowa. W pierwszej rundzie “Legion” pokonał 1:0 najpierw LZS “Wilki” Wilków, a w kolejnym – w takim samym stosunku – wygrał z “Unią” Lublin. W rewanżach kolejny raz pokonał drużynę z Wilkowa, tym razem 4:1 i zremisował z “Unią” Lublin 1:1.

W ten sposób “Legion” wygrał cały turniej, pozostawiając na kolejnych pozycjach – “Unię” Lublin i “Wilki” Wilków.

W zwycięskiej ekipie zagrały: Gabriela Wójcik, Maja Mateńka, Natalia Opieka, Roksana Garbus, Lena Kalbarz, Weronika Dembek, Martyna Jawoszek.

 

W kategorii młodziczek podopieczne Gustawa Serafina grały razem z 11 innymi ekipami, najpierw w grupach, a potem systemem pucharowym. W pierwszej fazie zawodów zespół z gminy Nowodwór nie miał sobie równych, wygrywając kolejno – 5:0 z “Omegą” Stary Zamość, 4:0 z “Sybillą” Puławy i w ćwierćfinale – 3:0 z “Niedźwiadkiem” Chełm. Po tym meczu drużyna “Legionu” musiała opuścić turniej z powodu imprez rodzinnych kilku zawodniczek.

Ostatecznie więc zespół z Grabowa Szlacheckiego został sklasyfikowany na czwartej pozycji, którą wywalczyły: Gabriela Sikora, Oliwia Głodnicka, Julia Niedziela, Klaudia Niedziela, Nikola Kutnik, Agnieszka Nowicka, Natalia Chmielewska i Karolina Serafin.

Czwarty i ostatni turniej z cyklu “Zagraj z nami dziewczynami” odbędzie się w listopadzie w Piskach, a jego uczestnicy zagrają w hali. Piłkarki “Legionu” tak dużo wolnego nie mają, ponieważ już w najbliższy weekend rozpoczną zmagania w nowej edycji mistrzostw województwa – orliczek i młodziczek. Pierwsza runda tegorocznych zmagań odbędzie się w sobotę 7 września w Białej Podlaskiej.

(fot. UKS “Legion” Grabów Szlachecki)