Podwójne podium piłkarek w Kłoczewie

411x0_halowka-w-kloczewie-1Piłkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego “Legion” Grabów Szlachecki udanie kończą 2018 rok. W poniedziałek 17 grudnia podopieczne Gustawa Serafina wystartowały w powiatowych turniejach piłki halowej w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Kłoczewie, gdzie dwa razy stawały na podium.

Starsze piłkarki z roczników 2005 – 2003 wygrały zawody, a ich młodsze koleżanki, urodzone w 2006 roku i później, zajęły drugie miejsce. 

Rywalizacja w starszej kategorii wiekowej odbywała się pod dyktando drużyny z Grabowa Szlacheckiego, która w dwóch meczach strzeliła 8 goli, nie tracąc żadnego. W pierwszym meczu piłkarki “Legionu” pokonały reprezentację SP Kłoczew 3:0, a w kolejnym wygrały z rywalkami z SP Stężyca 5:0.

 

Najlepszy zespół w powiecie ryckim zagrał w składzie: Zuzanna Gajaszek, Kinga Gregorczyk, Agata Rodak, Aleksandra Mateńka, Iza Nowicka i Klaudia Sowa. 

W młodszej kategorii wiekowej rywalizowały cztery drużyny. UKS “Legion” Grabów Szlachecki najpierw zremisował bezbramkowo z SP Kłoczew, potem wygrał z SP Stężyca 2:1, a w ostatnim meczu uległ SP 4 Dęblin 1:3. 

 

To piłkarki z Dęblina okazały się najlepsze w całym turnieju, drugi był “Legion”, trzecie miejsce zajęła SP Stężyca, a czwarte – SP Kłoczew. 

W tej rywalizacji szkołę z Grabowa Szlacheckiego reprezentowały: Julia Niedziela, Nikola Pikuła, Julia Okoń, Klaudia Niedziela, Karolina Serafin, Jagoda Opieka, Natalia Chmielewska i Katarzyna Nowicka. 


(fot. SP Grabów Szlachecki)